Kakaowy budyń jaglany. | Cocoa millet pudding.

14:45 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 1 Comments

Zazwyczaj będąc na I fazie diety South Beach wyczekuję momentu kiedy do diety będę mogła włączyć dodatkowe produkty. Sprawa bowiem wygląda tak, że jestem w stanie żyć bez pieczywa, nie tęsknię bardzo za ziemniakami czy kukurydzą, tłuste mięsa jadam naprawdę bardzo rzadko, więc nie jest to dla mnie wyzwaniem. Najbardziej brakuje mi owoców, kasz i makaronu. Niestety jeśli chodzi o makaron to kompletnie nie pasuje mi smak tych pełnoziarnistych odmian, więc z nim muszę się rozstać na długo, ale cieszę się na zawsze na myśl o zjedzeniu owsianki z owocami czy kaszy z grillowanymi warzywami. Niedawno zaczęłam też odkrywać różne sposoby wykorzystania kasz i tutaj akurat muszę przyznać, że rozwój popularności kuchni wegetariańskiej i wegańskiej bardzo mi w tym pomógł.  Bez tego prawdopodobnie nie wpadłabym na pomysł zrobienia deseru z kaszy jaglanej jak ten krem czekoladowy, czy przygotowania budyniu z kaszy. Tak, budyń z kaszy to ostatni hit blogosfery i nie mogłam się oprzeć przygotowania go na jeden z pierwszych deserów II fazy South Beach. Zgaduję, że będziecie równie pozytywnie zaskoczeni jego smakiem jak i ja i będzie to przepis powracający do Waszej kuchni nie raz i nie dwa.


Kakaowy budyń jaglany. | Cocoa millet pudding.
Składniki | Ingredients (na 6 porcji | makes 6 servings):
200 g kaszy jaglanej | millet groats
3,5 szklanki mleka roślinnego | cups of plant milk
3 łyżki gorzkiego kakao | tbsps of dark cocoa powder
2 łyżki ksylitolu | tbsps of xylitol
do podania: owoce, orzechy, wiórki kokosowe | to garnish: fruits, nuts, desiccated coconut
Sposób przygotowania | Preparation:
Kaszę płukamy na sitku chłodną wodą do czasu, aż spływająca woda będzie przejrzysta, a następnie umieszczamy w garnku i zalewamy dwiema szklankami mleka. Gotujemy na średnim ogniu, aż kasza co jakiś czas mieszamy, aby kasza nie przywarła do dna. Po ugotowaniu do kaszy wlewamy pozostałe mleko, dodajemy ksylitol i kakao, a następnie dokładnie blendujemy blenderem do otrzymania jednolitej, gładkiej masy (jeśli budyń wychodzi za gęsty, dolewamy stopniowo po odrobinie mleka, cały czas miksując). Budyń przekładamy do pucharków, przystrajamy owocami, posiekanymi orzechami lub wiórkami kokosowymi. 

Put millet groats on strainer, rinse with cold water until water is clear. Put into pot, pour 2 cups of milk and cook on medium heat until millet soak up whole milk (mix from time to time so millet would stick to bottom). After cooking pour rest of milk into the pot, add xylitol and cocoa powder and blend until smooth (you may have to add some more milk during blending). Put ready pudding into cups, garnish with fruits, chopped nuts and desiccated coconut.

SMACZNEGO!
Ps. Możesz też użyć zykłego mleka krowiego, jeśli nie lubisz mleka roślinnego. | You can of course use regular milk if you don't like pland milk.

1 komentarz :

Daj znać co myślisz!