Praha cz.2 Lody na patyku | Praha vol. 2 Creamy popsicles.

11:33 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 2 Comments

Dziś druga część zdjęć, która w skrócie przedstawia dwa kolejne dni spacerów po Pradze. Nie będę się zbytnio rozpisywać, wszystko zobaczycie na obrazkach. Powiem tylko, że Praga jest piękna. Osłabiło mnie stwierdzenie, że Praga jest bardzo podobna do Krakowa. Jedyne, w czym czeska stolica przypomina moje obecne miejsce zamieszkania to liczba turystów. Na tym skończyłabym porównania. Do Pragi na pewno jeszcze wrócę, bo skradła kawałek mojego serca i czuję, że będzie to miasto, które z chęcią będę odwiedzać co jakiś czas.

Today I'm giving you second part of pictures from Prague. I'm not gonna write too much cause you can see all of its beauty in photos. All I want to say is that Prague is gorgeous. And please don't compare Prague to Kraków. The only thing that is similar in these two cities is number of tourists. Besides that Prague is much prettier than Kraków ;) And I'm pretty sure I'll go back to Prague soon cause it seems like it's gonna be the city I'm gonna like to go back to.

Staroměstské náměstí
Praski zegar astronomiczny. | Prague astronomical clock.
Most Karola. | Charles Bridge.
Václavské náměstí
Václavské náměstí
Trdelník.

§*§*§


A w dziale kulinarnym dzisiaj lody dla ochłody. Panujące od kilkunastu dni upały dają się we znaki i każdy stara się radzić sobie z nimi na swój sposób. Ja Wam podsyłam przepis na kremowe lody na patyku. Są idealnie słodkie, mimo, że nie dodałam ani grama cukru i świetnie się sprawdzają w upalne dni. 

In culinary part of this post I have some delicious creamy popsicles for you. We have really hot summer this year in Poland and everyone is trying to cope with it. This recipe will be definitely helpful. These popsicles are perfectly sweet even though I didn't add even one gram of sugar and will be very refreshing during hot days.


Lody z brzoskwiń, mango i banana. | Peach, mango and banana popsicles
Składniki (na ok 15 porcji) / Ingredients (for around 15 servings): 
  • 3 brzoskwinie Paraguayo / Paraguayo peaches
  • 1 dojrzałe mango / ripe mango
  • 1 banan / banana
  • 1 mały jogurt naturalny / small natural yoghurt (cir. 150 g)
  • 8-10 listków bazylii / basil leaves
  • sok z połowy cytryny / juice of half lemon
Sposób przygotowania / Preparation:
Brzoskwinie opłukujemy, wyjmujemy pestki. Mango i banana obieramy ze skóry, kroimy na kawałki. Owoce wrzucamy do wysokiego pojemnika, dodajemy jogurt, sok cytrynowy oraz liście bazylii i blendujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Masę przelewamy do foremek do lodów na patyku i mrozimy w zamrażarce.

Rinse peaches and take the stones out of them. Peel mango and banana, cut into pieces. Put fruits into tall container, add yoghurt, lemon juice and basil leaves, blend until smooth. Put mixture into popsicles molds and put in the freezer.

SMACZNEGO!

2 komentarze :

Daj znać co myślisz!