Molten Lava Chocolate Cake [video!]

14:12 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 0 Comments

Nie od dziś wiadomo, że nie lubię walentynek. Jestem zdania, że będąc w związku dużo ważniejsze są te codziennie walentynki niż raz do roku sztucznie pompowane okazywanie sobie miłości. Przecież to nie jest tak, że ludzie kochają się tylko 14 lutego, prawda? Dlaczego więc mają sobie w szczególny sposób okazywać uczucia tylko tego dnia? Dlaczego facet nie może przyjść z bukietem czy pojedynczym kwiatkiem czy choćby z pudełkiem czekoladek raz na jakiś czas tak po prostu? Dlaczego kobiety nie mogą zaskoczyć swoich mężczyzn piękną bielizną czy wybitnym mięsiwem na kolację w środku roku, żeby wywołać uśmiech na jego twarzy? Dlaczego pary potrzebują komercyjnego święta, żeby wydawać pieniądze na puchate misie, bilety do kina, romantyczne kolacje, biżuterię, kubki i inne gadżety? Rozumiem, że nie każdego stać na takie gest codziennie, ale to przecież nie o to chodzi, czy może się mylę? Małe gesty, kwiatki z łąki zebrane własnoręcznie, wanna pełna wody z pianą i zapaloną obok świeczką czekając na Ciebie po ciężkim dniu, masaż zrobiony po oglądnięciu kilku instruktaży na jutubie czy choćby buziak w czoło/nos/policzek nic nie kosztują a sprawią, że będziecie mieć walentynki bez przerwy, każdego dnia.  I dla tych właśnie osób, które nie potrzebują 14 lutego, żeby okazać swoje uczucia mam dzisiejszy przepis. Czekolada sama w sobie (przynajmniej w moim przypadku) jest miłością, dlatego ciastko czekoladowe z płynnym środkiem to idealny sposób, żeby powiedzieć kocham Cię czy też dziękuję, że jesteś. I pamiętajcie! Wasi przyjaciele (Ci prawdziwi, szczerzy, na dobre i na złe) to też Wasze codzienne 'Walentynki' :)

ps. A na końcu znajdziecie nowe video mojego autorstwa :) Środek ciastka może Wam się nie wydawać wybitnie płynny, ale uwierzcie, że był. Część wylała się przy przekładaniu ciastka z foremki na talerz i schowała pod ciastkiem, reszta zdążyła nieco 'dojrzeć' zanim skończyłam wszystko kręcić, stąd taki a nie inny efekt.


Czekoladowa lawa / Molten lava chocolate cake
Składniki (na 4 porcje) / Igredients (makes 4 servings):
150 g ciemnej czekolady / dark chocolate
100 g masła / butter
3 jajka / eggs
5-6 łyżek cukru / tbsps of sugar *
4-5 łyżek mąki / tbsps of flour **
4 łyżeczki masła orzechowego / tsps of peanut butter
kawałek masła i ciemne kakao / piece of butter and dark cocoa
owoce do podania / fruits for garnish
Sposób przygotowania / Preparation:
Czekoladę z masłem roztapiamy w kąpieli wodnej. W międzyczasie ubijamy jajka z cukrem na puszystą masę. Następnie dodajemy roztopioną czekoladę i mąkę, delikatnie mieszamy do połączenia wszystkich składników. Kokilki smarujemy masłem i obsypujemy kakao, przelewamy do nich ciasto (zostawiamy kilka łyżek), na środek wykładamy masło orzechowe delikatnie 'wciskając' je w ciasto, zalewamy pozostałym ciastem. Przykrywamy folią spożywczą i wkładamy na kilka godzin do lodówki (ciasto można trzymać w lodówce nawet kilka dni). Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni, wsadzamy do niego ciastka na ok 13-15 minut. Ciastka wyjmujemy z pieca, delikatnie odsuwamy je od ścianek kokilek i wykładamy 'do góry nogami' na talerzyki. Przed podaniem można je delikatnie oprószyć cukrem pudrem i przybrać ulubionymi owocami.

Dissolve chocolate and butter in water bath. Meanwhile whisk eggs with sugar. Then add dissolved chocolate and flour, gently mix together. Grease ramekins with butter and sprinkle with dark cocoa. Pour chocolate mixture inside (save few tbsps of it), put 1 tsp of peanut butter inside of each portion and cover with rest of mixture. Cover with foil and refrigerate for couple of hours (you can keep it in the fridge for few days). Preheat the oven to 180°C and bake your cakes for 13-15 minutes. Remove cakes from the oven and let it rest for a minute or two, then cover ramekins with small plates and flip it upside down. Remove ramekins, sprinkle your cakes with some icing sugar and garnish with fruits.

* zamiast cukru użyłam 3 łyżek fruktozy / I used 3 tbsps of fructose instead of sugar
** dodalam 4 płaskie łyżki mąki pełnoziarnistej / I added 4 flat tbsps of wholemeal flour

SMACZNEGO!

A na deser po deserze - film! Polecam otworzyć w nowym oknie, bo tutaj dodaje się w jakimś dziwnym rozmiarze (ale popracuję nadtym).

And after dessert time for... dessert which is going to be my newest video! I recommend opening it in new window cause this one here has some weird size (but I promise to work on it).0 komentarze :

Daj znać co myślisz!