Lody mango na mleczku kokosowym. | Mango-coconut ice cream.

13:06 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 1 Comments

Chyba każdy z nas ma takie produkty/owoce/warzywa, które uwielbia ponad wszystko. Jedni czekają cały rok na truskawki, inni zajadają się bez końca pomidorami malinowymi, a jeszcze kto inny nie wyobraża sobie dnia bez ulubionego jogurtu. U mnie na pierwszym miejscu od dawna jest mango. Co prawda nie miałam jeszcze okazji zjeść pysznego, soczystego owocu prosto z drzewa, ale wiem, że gdy ten dzień nadejdzie, mango nie będzie miało sobie równych w moim rankingu. Prawda jest taka, że pochłonę wszystko co zawiera mango: soki, jogurty, cukierki o smaku mango, ciasta z jego dodatkiem. Gdy tylko w sklepie natknę się na coś, co ma w sobie nutę mango, niezależnie od tego czy żel pod prysznic czy odświeżacz powietrza, ląduje w moim koszyku. Cóż można powiedzieć... To taka moja 'mała' obsesja.


Jakiś czas temu postanowiłam przygotować lody z mango, ale w zimie lodów raczej nie jadam (choć np szarlotką na ciepło z gałką lodów nie wzgardzę), a latem jest tyle sezonowych owoców, że chwilowo jestem w stanie z mango zrezygnować. Jednak obecnie mamy moment przejściowy, kiedy jest już wystarczająco ciepło na lody, ale owoców sezonowych jeszcze brak, więc postanowiłam na szybko przygotować lody na bazie mleczka kokosowego. Przypadną do gustu wszystkim wegetarianom i weganom, bo w odróżnieniu od pozostałych lodów na moim blogu nie zawierają jajek, mleka krowiego czy śmietanki kremówki. Samo przygotowanie masy zajmie dosłownie kilkanaście minut, a po zmrożeniu będziecie mogli cieszyć się kremowymi lodami tropikalnymi. Do masy możecie dodać także pokrojone w drobną kostkę owoce tropikalne, w przypadku moich lodów padło na świeżego ananasa.


Lody mango na mleczku kokosowym. | Mango-coconut ice cream.
Składniki / Ingredients:
1 puszka mleczka kokosowego / can of coconut milk
2 duże mango / big mangos
1/2 szklanki soku pomarańczowego / cup of orange juice
2 płaskie łyżki fruktozy / flat tbsps of fructose
3/4 szklanki owoców (u mnie ananas pokrojony w drobną kostkę / cup of fruits (I used pineapple in tiny cubes)
Sposób przygotowania / Preparation:
Mango obieramy, usuwamy pestkę, miąższ umieszczamy w garnuszku, dolewamy sok pomarańczowy, dodajemy fruktozę i podgrzewamy, a następnie blendujemy na gładką masę. Mleczko kokosowe wlewamy do rondelka, podgrzewamy, a następnie chwilę miksujemy, aby je napowietrzyć. Dodajemy puree z mango i dalej chwilę miksujemy. Do masy dodajemy pokrojone na małe kawałki owoce i po ochłodzeniu wstawiamy na kilka godzin do lodówki. Następnie masę przelewamy do misy maszynki do lodów i postępujemy zgodnie z instrukcją. Jeśli nie masz maszynki do lodów, schłodzoną masę przelej do pojemnika i wstaw do zamrażarki. Co 30-60 minut wyciągnij masę i zmiksuj ją mikserem co pomoże zapobiec powstawaniu wytrącaniu się wody i powstawaniu grudek lodu. Przed podaniem wyciągnij lody na ok 15-20 minut z zamrażarki, aby odtajały. 

Peel mango, remove the stone, place the flesh insde small pot. Add orange juice and fructose, heat it and then blend it until smooth. Pour coconut milk in another pot, heat it and mix to aerate it. Add mango puree and keep mixing for few minutes. Cool the mixture then add fruits chopped into small pieces or cubes and put into fridge for couple of hours. After that time use ice cream maker following instructions in manual. If you don't have ice cream maker, pour mixture into small plastic container, cover it and place into freezer. After each 30-60 minutes mix it with mixer and place back into freezer. Don't forget to remove the container from freezer around 15-20 minutes before serving.

SMACZNEGO!

1 komentarz :

Daj znać co myślisz!