Kakaowy budyń ryżowy (wegański). | Vegan cocoa rice pudding.

22:01 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 0 Comments

Dzisiejszy przepis czekał na publikację prawie rok. Trochę wstyd, ale w końcu jest. Rok temu przechodziłam fazę zainteresowania dietą wegetariańską i wegańską. Nie planowałam przechodzić na stałe na dietę bezmięsną, ale w okresie od kwietnia do października faktycznie mięsa nie spożywałam. Żyło mi się dobrze, nie umarłam, ze zdrowiem też nic mi się nie stało. Stwierdziłam, że wiosna i lato to idealny czas, żeby na chwilę mięso odstawić, bo dobrodziejstwo warzyw i owoców jest takie, że grzech nie skorzystać. I mimo, że odstawienie mięsa nie wiązało się u mnie także z porzuceniem produktów odzwierzęcych, to dość często sięgałam m.in. po napoje roślinne zastępujące mleko. Po jednym takim zakupie, kiedy samo 'mleko' ryżowe nie do końca mi smakowało, postanowiłam z niego zrobić pożytek w innej formie. Miałam wtedy w szafce mąkę ryżową i postanowiłam połączyć te dwa składniki, żeby przygotować budyń ryżowy. Do jego przyrządzenia potrzebujecie w sumie tylko 4 składników i zapewniam, że jeśli się zdecydujecie na ten deser, to nie pożałujecie :) Ten budyń jest idealnym rozwiązaniem dla wegan i wegetarian oraz osób z nietolerancją glutenu, ale i 'wszystkożerni' będą zadowoleni :)


Kakaowy budyń ryżowy (wegański). | Vegan cocoa rice pudding.
Składniki (2 małe lub 1 duża porcja | makes 2 small or 1 big portion):
1 szklanka mleka ryżowego | glass of rice milk
1,5 - 2 łyżki mąki ryżowej | tbsps of rice flour 
1 łyżka ksylitolu | tbsp of xylitol or other sweetener
1 łyżka ciemnego kakao | tbsp of dark cocoa


Sposób przygotowania | Preparation:
Do małego garnuszka wlewamy 3/4 szklanki mleka, dodajemy ksylitol, gotujemy na średnim ogniu. Pozostałą część mleka mieszamy z kakao i mąką ryżową. Miksturę dodajemy do gotującego się mleka, zmniejszamy ogień i cały czas mieszając gotujemy aż budyń zgęstnieje. Gotowy rozdzielamy na porcje, przystrajamy np. owocami lub orzechami i serwujemy.

Pour 3/4 glass of milk into small pot, add xylitol and heat over the medium heat. The rest od rice milk mix with rice flour and cocoa, add the mixture to simmering milk. Reduce the heat and cook for few minutes until the pudding thickens (don't stop stiring it). When the pudding is ready, devide it into portions, garnish with some fresh fruits or nuts and serve immediately. 

SMACZNEGO!


0 komentarze :

Daj znać co myślisz!