Plan na przyszły rok. | Lody z zieloną herbatą (Matcha Ice Cream).

19:39 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 2 Comments


Mam plan na najbliższy rok. Dla niektórych wydaje się szalony, inni są nim zachwyceni, są też tacy, którzy patrzą na niego z przymrużeniem oka. Chcę się rzucić na głęboką wodą i wynieść do kraju o całkowicie odmiennej kulturze, całkiem daleko od Polski, gdzie średnia temperatura w ciągu roku nie spada poniżej 24 stopni Celsjusza. Ale po kolei. Mając kilkanaście lat oglądnęłam film "Szkoła stewardess" i pomyślałam wtedy po raz pierwszy, że też chciałabym latać. No ale wiadomo. Najpierw trzeba skończyć szkołę, później trzeba iść na studia, bo wypada itd. Myśl o pracy w szeregach cabin crew wracała do mnie co jakiś czas jak bumerang, ale wciąż albo brakowało mi odwagi, albo nie było mi po drodze żeby aplikować, bo było tyle rzeczy trzymających mnie w Krakowie. Ale tyle się zmieniło, za chwilę kończę studia, dlaczego więc nie spróbować życia w Dubaju? Ja wiem, że praca stewardess nie jest ścieżką usłaną różami, nie jest łatwa, może być ciężko, ale chcę podjąć ryzyko i wysłałam aplikację do Emirates. Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że dostanę się na Assessment Day (niestety w czerwcu nie są rozpisane, żadne dni rekrutacyjne w Polsce, ale może w lipcu?) a później będę nerwowo czekać na datę wylotu do Emiratów. Trzymajcie kciuki, na pewno choć trochę pomogą spełnić moje małe marzenie o lataniu ;)


Lody z zieloną herbatą (Matcha Ice Cream)
Składniki:
  • 4 żółtka
  • 375 ml śmietanki 30%
  • 125 ml mleka
  • 2-3 łyżki cukru pudru
  • 3 łyżeczki japońskiej zielonej herbaty Matcha
  • 3 łyżki soku z limonki
Sposób przygotowania:
Do rondla wlać mleko i śmietankę, dodać przekrojoną na pół laskę wanilii i wydrążone z niej ziarenka, mocno podgrzać (płyn ma być prawie wrzący). Żółtka utrzeć z cukrem, sokiem z limonki i herbatą, a następnie, ciągle mieszając, zalać je mleczną miksturą. Masę postawić na średnim ogniu i podgrzewać, aż zgęstnieje (cały czas mieszając). Miksturę odstawić do ostygnięcia, następnie schładzać przez min. godzinę w lodówce, a później postępować zgodnie z instrukcją obsługi maszynki do lodów. 
*Jeśli nie posiadasz maszynki, wlej masę do plastikowego pojemnika i włóż do zamrażarki. Po ok godzinie wyjmij lody, dokładnie zmiksuj i wstaw na kolejną godzinę. Następnie powtórz czynność. Takie działanie ma na celu zapobieganie powstawaniu kryształków lodu w masie lodowej :)
SMACZNEGO!


2 komentarze :

Daj znać co myślisz!