Aparat kompaktowy z olbrzymią gamą możliwości.

17:48 Kinga ⚬ Yummy Lifestyle 3 Comments

Moi Drodzy, dziś nie będzie przepisu. Będzie troszkę reklamy. Zaraz wytłumaczę dlaczego... Zacznijmy od tego, że nie od początku istnienia bloga zdjęcia wykonuję lustrzanką cyfrową. Początkowo robiłam je kompaktem firmy Sony. Dlatego, gdy dostałam propozycję zareklamowania jednego z nowych modeli aparatów tej marki z rodziny Cyber-shot, ogarnął mnie lekki sentyment i wspomnienie początków mojego blogowania. Dziś będzie więc o aparacie. A dokładniej o modelu HX20v. Jest to niezwykle zaawansowany aparat kompaktowy posiadający wiele nowoczesnych, przydatnych funkcji.

Zacznijmy od tego, że jest to aparat niewielkich rozmiarów. Ma niecałe 10 cm szerokości i niespełna 5,5 cm wysokości. Jego waga to 221 g. Mały, lekki i poręczny. Przyda się w wielu sytuacjach od rodzinnych wycieczek, po wypady i imprezy ze znajomymi. Nie zawsze mamy możliwość zabrania ze sobą dużej lustrzanki. Teraz możecie robić świetnej jakości zdjęcia za pomocą aparatu kompaktowego :) Posiada on złącze USB, więc bez problemu zrzucicie z niego zdjęcia na komputer w kilka sekund.


Aparat ten ma oczywiście mnóstwo funkcji automatycznych, ale dla bardziej ambitnych osób istnieje możliwość ręcznego ustawiania ekspozycji i ostrości. Sony Cyber-shot HX20v posiada opcję rozmycia tła, co pozwala osiągnąć efekt, jaki dają niskie wartości przysłony obiektywów. Z pomocą tego aparatu możecie sprawnie fotografować panoramy oraz nagrywać filmy w jakości Full HD. Posiada on kilkanaście trybów tematycznych, które ułatwią fotografowanie. 


Aparat posiada 20x zoom optyczny i funkcję Clear Image Zoom 40x, która zwiększa zoomu optycznego 20x do efektywnego poziomu 40x czyli daje możliwość wypełnienia kadru odległym obiektem przy zachowaniu pierwszorzędnej jakości obrazu. Oprócz tego za jego pomocą możecie tworzyć zdjęcia i panoramy 3D, które później możecie oglądać w telewizorach z funkcją 3D. Brzmi niesamowicie, prawda? Oprócz tego aparat posiada moduł GPS z kompasem, funkcję wykrywania twarzy i uśmiechu, możliwość robienia zdjęć w trakcie kręcenia filmów i wiele, wiele innych. Wspaniały aparat na miarę XXI wieku :) Oczywiście, aby poznać całą gamę możliwości aparatu SONY Cyber-shot HX20v wystarczy wejść na stronę internetową producenta - o tu! Mnogość przydatnych funkcji może zawrócić Wam w głowie :)

3 komentarze :

  1. łoooooo tryby artystyczne w kompaktach żondzom! każdy może być artystom ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm, spodziewałam się informacji jak wypadł test w Twoim wykonaniu, co wyszło , co nie wyszło itp., czegoś bardziej "osobistego", a nie tylko przepisania oferty. Od niedawna mam ten aparat i szukam porad dot. jego obsługi w praktyce. Ciągle nic, niestety. No, ale to w końcu Post Sponsorowany. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Daj znać co myślisz!